Aktualności

Flis Odrzański im. Elżbiety Marszałek, Uraz – Szczecin 2020.

Szanowni Państwo,

            W tym  roku przypadł nam zaszczyt zorganizowania 24 Flisu Odrzańskiego. Będzie on nieść szczególną treść, ponieważ został ochrzczony imieniem jego założycielki i wytrwałej organizatorki, Elżbiety Marszałek. Wszystkim, mającym przez ostanie ćwierć wieku związek z rzeką Odrą, nie trzeba wyjaśniać jak wielkie zasługi są po stronie Pani Elżbiety w przywróceniu i spopularyzowaniu Odry jako drogi wodnej, powstania marin, odbudowy portów i ich turystycznego wykorzystania, oraz wykreowania Odry jako rzeki o czystych wodach, łączącej lokalne społeczności.

            Chcemy godnie i uroczyście uhonorować dzieło, jakie Pani Elżbieta Marszałek stworzyła przez te wszystkie lata. Najlepszą formą będzie wspaniały Flis Odrzański poprowadzony i zorganizowany przez jej wychowanków i współpracowników, dla których jest mentorem i natchnieniem.

            Zwracamy się do wszystkich, którym ta idea nie pozostaje obca, o wsparcie organizacji tego przedsięwzięcia zarówno lokalnie, jak i na całej trasie flisu od Urazu do Szczecina, którą przepłyniemy replikami Galarów zbudowanych przez członków Polskiego Cechu Flisaków, Szkutników i Sterników. Popłyną również jednostki sympatyków związanych od lat z flisem.

Karta zgłoszeniowa na Flis Odrzański im. Elżbiety Marszałek, Uraz – Szczecin 2020 – DOC

Harmonogram flisu